Reklama

VI WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O FRANCJI
I KRAJACH FRANKOFOŃSKICH

2015/2016


Za nami kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich – 11 marca 2016 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość wręczenia nagród i dyplomów.  W tym roku szkolnym nasz konkurs został objęty honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty, co sprawia nam wiele satysfakcji oraz świadczy    o rosnącej z roku na rok randze zawodów. 28 gimnazjalistów i licealistów ze szkół województwa podlaskiego, wyłonionych spośród wielu kandydatów rozwiązywało test złożony z 50 pytań, za które można było uzyskać 80 punktów. Test został przygotowany przez Ewę Ramz, nauczyciela języka francuskiego z VI LO w Białymstoku, natomiast Monika Piekarska z 6 PG w Białymstoku była wnikliwą konsultantką zadań konkursowych.

Jury w składzie Ewa Ramz z VI LO w Białymstoku oraz Katarzyna Lul-Worobiej, nauczyciel języka francuskiego z 6 PG w Białymstoku,  wyłoniło następujących laureatów:

Kategoria GIMNAZJUM

 1. Maja Bogucka  - PG 32 Białystok
 2. Zuzanna Parfienowicz - Społeczne Gimnazjum nr 8 STO Białystok
 3. Aleksandra Andrzejuk  -  Społeczne Gimnazjum  nr 8 STO Białystok

Kategoria LICEUM

 1. Jakub Wakuluk  -  Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Ciechanowcu
 2. Sławomir Jerzy Małyszko - SLO STO Białystok
 3. Hubert Żywno – I LO w Białymstoku

Bardzo wysokie i wyrównane wyniki osiągnięte przez uczestników świadczą, że co roku ich wiedza rośnie; z radością zauważamy również ogromne zainteresowanie konkursem. Laureaci zostali uhonorowani nagrodami w postaci książek, albumów i pomocy naukowych, ufundowanych przez sponsorów. W tym roku byli to: białostocka księgarnia językowa Polanglo, krakowska księgarnia Edukator, Wydawnictwo Szkolne PWN oraz organizator konkursu – VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku. Wszyscy uczestnicy oraz ich nauczyciele otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy serdecznie za udział w konkursie wymagającym ogromnej wiedzy z różnych dziedzin nauki. Składamy również gorące podziękowania Monice Piekarskiej i Katarzynie Lul-Worobiej za ich trud i zaangażowanie w pracę przy organizacji naszego konkursu.

Zapraszamy za rok!!!

galeria - zobacz

Ewa Ramz
Nauczyciel języka francuskiego VI LO Białystok


Test 2015/2016

 

 

V WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O FRANCJI
I KRAJACH FRANKOFOŃSKICH

2014/2015

Dnia 12 marca 2015 roku odbyła się w naszej szkole miła uroczystość wręczenia nagród w V Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich. W zmaganiach konkursowych wzięło udział łącznie 30 gimnazjalistów i licealistów ze szkół województwa podlaskiego, wyłonionych spośród wielu kandydatów. Rozwiązywali oni test złożony z 50 pytań, za które można było uzyskać 80 punktów.

Jury w składzie - Monika Piekarska z 6 PG w Białymstoku oraz Ewa Ramz z VI LO w Białymstoku - wyłoniło następujących laureatów:

Kategoria GIMNAZJUM

 1. Sławomir Jerzy Małyszko - 8 Gimnazjum STO Białystok
 2. Jakub Wakuluk  -  Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Ciechanowcu
 3. Olga Gryszówka - 6 PG Białystok

Kategoria LICEUM

 1. Maciej Edward Małyszko - SLO STO Białystok
 2. Małgorzata Kościuczyk  - IV LO Białystok
 3. Kacper Rzeńca - III LO Białystok

Wyniki okazały się podwójnie zaskakujące, ponieważ po raz pierwszy w naszym konkursie gimnazjalista pokonał wszystkich licealistów, zdobywając  o 5 punktów więcej. Największym rywalem Sławomira Małyszko stał się jego starszy brat Maciej, zwycięzca  w kategorii LICEUM. Laureaci otrzymali nagrody w postaci książek, albumów i pomocy naukowych, ufundowanych przez sponsorów. W tym roku było to Wydawnictwo Pascal, białostocka księgarnia językowa Polanglo, Wydawnictwo Szkolne PWN oraz organizator konkursu – VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku. Wszyscy uczestnicy oraz ich nauczyciele otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy serdecznie za udział w konkursie wymagającym ogromnej wiedzy z różnych dziedzin nauki.

Zapraszamy za rok!!!

galeria - zobacz

Ewa Ramz
nauczyciel języka francuskiego

Test 2014/2015

 


IV WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O FRANCJI
I KRAJACH FRANKOFOŃSKICH

2013/2014

Dnia 14 marca 2014 roku odbyło się rozdanie nagród  IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich, który niezmiennie cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży gimnazjalnej i licealnej naszego województwa.

W tym roku, 28 lutego, w siedzibie naszej szkoły odbyły się zawody tego konkursu, do których przystąpiło 33 uczniów, wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych. Reprezentowali oni cztery gimnazja i dziesięć liceów ogólnokształcących z Białegostoku i Bielska Podlaskiego. Wszyscy uczestnicy odpowiadali na pytania testu, który jest umieszczony na stronie VI LO, w zakładce  Konkurs Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich.

Jury w składzie - Monika Piekarska z Państwowego Gimnazjum Nr 6  im. S. Nowakowskiego w Białymstoku oraz Ewa Ramz z VI LO im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku – wnikliwie przeanalizowało odpowiedzi  uczestników i wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach: Gimnazjum i Liceum.

Oto oni:

Kategoria Gimnazjum

I miejsce – Agata Bycul,  Publiczne Gimnazjum nr 6 im. S. Nowakowskiego w Białymstoku -50 pkt

II miejsce – Sławomir Małyszko, Społeczne Gimnazjum STO w Białymstoku – 49 pkt

III miejsce – Jakub Wesołowski,  Publiczne Gimnazjum nr 6 im. S. Nowakowskiego w Białymstoku -41pkt

Kategoria Liceum

I miejsce – Urszula Adamska, III LO im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku - 62 pkt

II miejsce – Maria Bystrowska, IV LO im. C.K. Norwida w Białymstoku – 61 pkt

III miejsce - Olga Awramiuk,  Społeczne Liceum STO w Białymstoku – 57 pkt

Ze względu na minimalne różnice punktowe wśród licealistów, jury postanowiło przyznać nagrody zdobywcom IV i V miejsca. Są to kolejno:

IV miejsce – Kacper Rzeńca – III LO im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku – 56pkt

V miejsce – Paweł Molski - VI LO im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku - 55pkt

Wszyscy uczestnicy naszego konkursu oraz ich nauczyciele otrzymali pamiątkowe dyplomy i obejrzeli prezentację na temat zabytków Francji wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, przygotowaną przez uczniów klasy IIIF naszej szkoły, a przedstawioną przez Pawła Molskiego z tej klasy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy świetnych wyników i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w roku szkolnym 2014/2015.

Oto galeria zdjęć z zawodów oraz rozdania nagród.

 

(kliknij aby otworzyć galerię)

Z pozdrowieniami

Ewa Ramz
nauczyciel języka francuskiego

 

Regulamin konkursu 2013/2014

Bibliografia

Test 2013/2014


III WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O FRANCJI
I KRAJACH FRANKOFOŃSKICH

2012/2013

8 marca 2013 odbyła się w naszej szkole III edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich, zorganizowana przez p. Ewę Ramz i p. Urszulę Kochanowską. Celem konkursu było m.in. propagowanie kultury francuskiej i języka francuskiego.

http://institutfrancais.pl

Do finału konkursu zgłoszono 36 uczniów wyłonionych w etapie szkolnym w następujących białostockich szkołach : PG nr 1, PG nr 6, SG nr 4 STO, SG nr 8 STO, I LO, II LO, III LO, IV LO, VI LO, VII LO, SLO STO. Do finału zostali zgłoszeni również uczniowie szkół w Drohiczynie, w Zambrowie, w Hajnówce, w Ciechanowcu i w Wysokiem Mazowieckiem.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin, np. historii, geografii, kultury, literatury.  O godz. 13.00 rozpoczęli pisanie testu opracowanego przez p. Urszulę Kochanowską. Test składał się z 42 pytań, za które można było zdobyć 70 punktów.

Rozdanie nagród odbyło się 22 marca 2013 w naszej szkole. Nasza asystentka językowa, p. Charlotte Gagliardi, opowiedziała o swoim regionie Franche-Comté. Po prezentacji multimedialnej publiczność wzięła udział w krótkim quizie dotyczącym przedstawionego regionu.

Oto nazwiska laureatów:

kategoria GIMNAZJUM

miejsce I

Aleksandra Goralewska (47 p.)

Publiczne Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Nowakowskiego w Białymstoku

miejsce II

Maciej Małyszko (46 p.)

Społeczne Gimnazjum nr 8 STO w Białymstoku

miejsce III

Jakub Wakuluk (43 p.)

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu


kategoria LICEUM

miejsce I (ex aequo)

Małgorzata Kowalska (55 p.)

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Białymstoku

Kacper Rzeńca (55 p.)

III Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku


miejsce II

Paweł Rysiejko (48 p.)

I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku

miejsce III

Adrian Wiszowaty (46 p.)

III Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku

Serdecznie gratulujemy!!!

Jesteśmy również pełni uznania dla wiedzy finalistów, którzy uplasowali się na kolejnych wysokich miejscach.

 

Gimnazjum:

Miejsce

Uczestnik

Szkoła

4

Gabriela Rostkowska (38 p.)

Publiczne Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Nowakowskiego w Białymstoku

5

Agata Bycul (37 p.)

Publiczne Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Nowakowskiego w Białymstoku

Agnieszka Polecka (37 p.)

Społeczne Gimnazjum nr 8 STO w Białymstoku

6

Sylwester Stawowski  (34 p.)

Społeczne Gimnazjum nr 4 STO w Białymstoku

Liceum:

Miejsce

Uczestnik

Szkoła

4

Justyna Bieryło (44 p.)

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Białymstoku

Aneta Molska (44 p.)

II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

5

Natalia Murawska (42 p.)

III Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku

Laura Rybałtowska (42 p.)

Liceum Ogólnokształcące im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie

6

Paulina Jasielczuk (41 p.)

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Białymstoku

Maria Leszczyńska (41 p.)

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie

 

Test konkursowy 2013 - III edycja

 

(kliknij aby otworzyć galerię)


Fundatorzy nagród:


 

Regulamin konkursu 2012/2013

Karta uczestnictwa

Bibliografia

 

 


II WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O FRANCJI
I KRAJACH FRANKOFOŃSKICH

2011/2012

 

17 lutego 2012 odbyła się w naszej szkole II edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich, zorganizowana przez p. Ewę Ramz i p. Urszulę Kochanowską. Celem konkursu było m.in. propagowanie kultury francuskiej i języka francuskiego.  W tym roku konkurs uzyskał patronat Instytutu Francuskiego w Polsce.

Do finału konkursu przystąpiło 31 uczniów wyłonionych w etapie szkolnym w następujących białostockich szkołach: PG nr 6, PG nr 7, PG nr 9, SG nr 4 STO, SG nr 8 STO, I LO, III LO, IV LO, VI LO, VII LO, VIII LO, SLO STO.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin np. historii, geografii, kultury, tradycji.

O godz. 13.00 rozpoczęli pisanie testu opracowanego przez p. Ewę Ramz. Test składał się z 40 pytań, za które można było zdobyć 77 punktów.

27 lutego, czyli 10 dni po teście finałowym, dostaliśmy miłą i zaskakującą wiadomość: Ambasada Francji ufundowała TYGODNIOWĄ WYCIECZKĘ DO FRANCJI za I miejsce w kategorii liceum. Ponieważ I miejsce zajęli ex aequo dwaj uczestnicy konkursu, konieczna była dogrywka. W tej sytuacji juror konkursu, p. Monika Piekarska z Publicznego Gimnazjum nr 6, opracowała drugi test (20 pytań za 20 p.), który pozwolił wyłonić zdobywcę tej wyjątkowej nagrody głównej.

2 marca w gabinecie pana Dyrektora VI LO laureaci I miejsca (Przemysław Kossakowski z VI LO oraz Jakub Rzepecki także z VI LO) przystąpili do testu, nie wiedząc, że obaj są zwycięzcami, i nie znając celu dogrywki.

Rozdanie nagród odbyło się 5 marca 2011 w naszej szkole. Oto nazwiska laureatów:

kategoria GIMNAZJUM

miejsce I

Urszula Adamska (54 p.)

Publiczne Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Nowakowskiego w Białymstoku

 

miejsce II

Kacper Rzeńca (44 p.)

Społeczne Gimnazjum nr 4 STO w Białymstoku

 

miejsce III

Mateusz Matwiejuk (42 p.)

Społeczne Gimnazjum nr 4 STO w Białymstoku

 

 

kategoria LICEUM

miejsce I (ex aequo)

Przemysław Kossakowski (56 p.)

VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku

Jakub Rzepecki (56 p.)

VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku

 

miejsce II

Jakub Sawicki (52 p.)

IV Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Białymstoku

 

miejsce III

Piotr Cichocki (47 p.)

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Białymstoku

 

 

W dogrywce o niespodziewaną NAGRODĘ GŁÓWNĄ,
w kategorii liceum,

WYCIECZKĘ DO FRANCJI wygrał:

Jakub Rzepecki (16/20 p.)

VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku

Serdecznie gratulujemy!!!


Jesteśmy również pełni uznania dla wiedzy finalistów, którzy uzyskali powyżej 35 p. i uplasowali się na kolejnych wysokich miejscach.

Gimnazjum:

Miejsce

Uczestnik

Szkoła

4

Marta Kucejko (40 p.)

Publiczne Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Nowakowskiego w Białymstoku

Hubert Łazicki (40 p.)

Społeczne Gimnazjum nr 4 STO w Białymstoku

5

Jędrzej Grzesiak (39 p.)

Społeczne Gimnazjum nr 8 STO w Białymstoku

6

Katarzyna Gulko (38 p.)

Publiczne Gimnazjum nr 7 w Białymstoku

7

Julita Guzewicz (37 p.)

Publiczne Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Nowakowskiego w Białymstoku

8

Maciej Kalankiewicz (36 p.)

Społeczne Gimnazjum nr 8 STO w Białymstoku

Agnieszka Polecka (36 p.)

Społeczne Gimnazjum nr 8 STO w Białymstoku

 

Liceum:

Miejsce

Uczestnik

Szkoła

4

Szymon Bazyluk (45 p.)

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Białymstoku

5

Katarzyna Brzozowska
(44 p.)

I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku

6

Karol Bawerna (43 p.)

VII Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku

7

Adrian Wiszowaty (39 p.)

III Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku

8

Michalina Nowak (38 p.)

III Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku

9

VIII Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku

10

Magdalena Staniszewska
(36 p.)

IV Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Białymstoku

 

Test konkursowy 2012 – finał

Test konkursowy 2012 - dogrywka

 

(kliknij aby otworzyć galerię)

 

 

Fundatorzy nagród:

 

Regulamin

Karta uczestnictwa

Bibliografia

 

 


I WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O FRANCJI
I KRAJACH FRANKOFOŃSKICH
2010/2011

 

11 lutego 2011 odbył się w naszej szkole I Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich, zorganizowany przez p. Urszulę Kochanowską przy ogromnym wsparciu p. Ewy Ramz. Celem konkursu było m. in. propagowanie kultury francuskiej i języka francuskiego oraz poszerzenie wiedzy geograficznej, historycznej i kulturowej dotyczącej Francji i krajów frankofońskich.

Do konkursu zgłosiło się 91 uczniów z następujących białostockich szkół : PG nr 6, PG nr 7, PG nr 9, SG nr 4 STO, SG nr 8 STO, I LO, III LO, IV LO, V LO, VI LO, VII LO, SLO STO oraz z ZS z DNJB w Hajnówce.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin, np. historii, geografii, sztuki, tradycji.

O godz. 13.00 uczestnicy rozpoczęli pisanie testu opracowanego przez p. Urszulę Kochanowską. Test składał się z 60 pytań, za które można było zdobyć 92 punkty. Już na korytarzu, po napisaniu testu, uczestnicy burzliwie dyskutowali ze swoimi nauczycielami na temat pytań i odpowiedzi. Niektórzy uważali, że pytania były bardzo trudne, ale byli też tacy, którzy spodziewali się, że test będzie jeszcze trudniejszy. Teraz już każdy może spróbować samodzielnie rozwiązać ten test na naszej platformie elearningowej - tutaj (kliknij "Zaloguj się jako gość"). PONIŻEJ MOŻNA OBEJRZEĆ TEST KONKURSOWY W FORMACIE PDF.

Rozdanie nagród odbyło się 25 lutego 2011, w naszej szkole. Oto nazwiska laureatów:

kategoria GIMNAZJUM

miejsce 1

Kinga Bugalska

Publiczne Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Nowakowskiego w Białymstoku

 

miejsce 2

Natalia Murawska

Społeczne Gimnazjum nr 4 STO w Białymstoku

 

miejsce 3

Urszula Adamska

Publiczne Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Nowakowskiego w Białymstoku

 

kategoria LICEUM

miejsce 1 (ex aequo)

Przemysław Kossakowski

VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku

Jakub Sawicki

IV Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Białymstoku

 

miejsce 2

Cezary Rutkowski

I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku

 

miejsce 3

Marta Gil

VII Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku

 

Serdecznie gratulujemy!!!

 


Jesteśmy również pełni uznania dla wiedzy pozostałych uczestników, którzy uplasowali się na kolejnych wysokich miejscach
(według punktacji z testu). Tutaj
prezentujemy ich nazwiska.


(kliknij aby otworzyć galerię)

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu,
już za rok.


Test konkursowy 2011


Informacje ogólne

Regulamin

Karta uczestnictwa

Bibliografia

 

Fundatorzy nagród: